Menu
Your Cart

Local Homemade Jam and Jelly - 250 mL - Assorted Flavours

Local Homemade Jam and Jelly - 250 mL - Assorted Flavours

All 250 mL jams are $6.25 each or 2 for $12.00. Purchase a case of 12 and receive a 10% discount. 

Our homemade jams and jelly are available from great local vendors such as Auntie Grove's, Aunt Mae's Golden Harvest, Kountry Kitchen Cupboard and Apple Valley Farms. 

Jams and jelly are a great combination with our delicious cheese. Or just simply spread on your toast (with a slice of cheese of course) for some enjoyment with your freshly brewed coffee in the morning.

Jelly is a delicious alternative to jam as a spread on bread or a filling for cakes. Jelly is different from jam, as it has no chunks of fruit, and is a smooth jam-like spread. Any jelly and cheese is a good combination.

 

Write a review

Please login or register to review
  • Stock: In Stock
  • Model: Local Homemade Jam and Jelly - Assorted Flavours
$6.25
2 or more $6.00
12 or more $5.63

Available Options